14 Temmuz 2020 Salı

2020 Yılına Ait LGS Sınavı Sonuçları Ne Zaman Nereden Açıklanacak? (Liseye Geçiş Sınavı)


2020 Yılı Liseye Geçiş Sınavı (LGS Sınavı) ertelemeli sürecin ardından tamamlandı. Öğrencilerin kendi okullarında girdiği sınavın ardından LGS sınavı soru ve cevapları aynı gün içerisinde İnternet üzerinden sunuldu. LGS sınav sonuçlarının açıklanma tarihi de MEB tarafından açıklandı

Ortaokul öğrencilerinin liseye geçişte nitelikli okullar diye belirlenen okula girebilmek için ter döktükleri Liseye Geçiş Sınavı (LGS) koronavirüs nedeniyle üç kez tarih değiştirdi.

Yüz binlerce öğrencinin gireceği sınavla ilgili müfredat kısmında da 8. sınıf müfredatının ikinci dönemi sınav soruları kapsamından çıkartılmıştı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılıp yapılmayacağı merak edilen Lise Geçiş Sınavı (LGS) için geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca detayları paylaşmıştı. Ardından da Milli Eğitim Bakanlığı açıklamada bulundu.

Koronavirüs hastası öğrenciler LGS sınavına ayrı salonlarda girdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan 2020 yılı LGS sınavı hazırlıkları devam ediyor. içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi sebebiyle nasıl yapılacağı merak konusu olan LGS sınavı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, YÖK ile yaptıkları görüşmenin detaylarını paylaşarak sınavının öğrencilerin eğitim gördükleri okullarda yapılacağı açıklamasında bulunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde 6. kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine normalleşme süreci ve önümüzdeki haftalarda yapılacak sınavlar için önemli kararlar almıştı.

LGS Sınavı ile ilgili alınan önemli bir kararda öğrencilerin sınava kendi okullarında girecek olması oldu. Ayrıca sınavla ilgili tartışılan bir diğer konu da öğrencilerin sınavda maske takacak olması ve bunu öğrenci üzerinde yaratacağı etki tartışma konusu oldu. 

Sınav sonuçları 16 Temmuz tarihinde açıklanacak. 

Kamuajans.com/ÖZEL

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir