26 Eylül 2020 Cumartesi

2020 Yılına Ait Kurban Bayramı Tatili Hangi Tarihte Başlayıp Bitecek? 2020 Yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?


Yaklaşık 2 buçuk aydır evlerine kapanan halk normalleşme sürecinin hızlanması ve normal hayata geçişin takvimini tutmaya başladı. Yaklaşan ramazan bayramında da tedbirlerin gevşetilip gevşetilmeyeceği bugün yapılacak toplantı ile belli olacak.

Koronavirüs tedbirlerini aşama aşama alan hükümet aylar sonrasının kararını peşin vermeyerek temkinli olarak ilerliyor. Yaklaşan ramazan bayramı öncesi alınacak kararları bugün yapılacak toplantıda değerlendirecek olan hükümet virüsün yayılma hızını yeni dalganın gelip gelmeceğini gözlemleyerek sürecin yol haritasını belirliyor. Ramazan bayramının ardından gireceğimiz kurban bayramında normal şartlarda geçtiğimiz yıllarda 9 güne varan günlere çıkmıştı.

10 Mart 2020 tarihinde Türkiye’ye sıçrayan koronavirüs sebebiyle bir çok önlem ve tedbir alınmıştı.Ramazan ayını alınan tedbirlerle geçirirken ramazan bayramınında böyle geçeceği düşünülüyor.

31 Temmuz-1 Ağustos-2 Ağustos-3 Ağustos 2020 tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı Pazartesi günü sona erecek. Hafta sonuna 2 gün kalacak olması tekrardan 9 günlük tatil olma olasılığı yüksek. Ama virüsün seyrini şimdiden tahmin etmek mümkün olmadığından sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Kamuajans.com/ÖZEL

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak? Atv Dizisi EDHO Yeni Sezon Tanıtımı İzle!

Atv’nin reyting rekortmeni dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz 165. bölümü ile erken bir sezon finali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir