2020 Yılına Ait KPSS ÖABT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi) - Vatan Kocaeli Gazetesi
31 Ekim 2020 Cumartesi

2020 Yılına Ait KPSS ÖABT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi)


2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ÖSYM tarafından yanıt buldu. Milyonlarca adayı yakından ilgilendiren 2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT) sınav sonuçlarının ÖSYM işlem takvimine göre açıklanacağı tarih belli oldu.

ÖSYM sınav takviminde 2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT)

 sonuç açıklama tarihi 22 Ekim 2020 olarak duyuruldu. Adaylar sonuçlarına ÖSYM’nin sınav sonuç açıklama sistemi üzerinden erişim sağlayabilecekler.

ÖSYM’nin 2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT) sınav soru ve cevapları sınavdan kısa bir süre sonra yayınlanacak. Binlerce adayın başvurup girdiği 2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT) sınavı sonuçlarının ne zaman açıklayacağı merak ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır. Bu doğrultuda sınava tabi tutulacak adaylar 2019 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT)‘ye girecekler.

Güzel bir yere atanmak isteyenler yapılacak 2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT)’de ter dökecek. 2020 Yılı KPSS (Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi-ÖABT) 6 Eylül 2020 tarihinde saat 10.15’te ve 14.45’te yapılacak.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.


ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları 
sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.


ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol 
Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

Sonuçlar 22 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak.


YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemin 281.Bölüm İzle 31 Ekim Cumartesi Kanal 7 İzle

Kanal 7’nin sevilerek izlenen dizisi Yemin hafta içi her gün seyircisi ile buluşuyor. 281.Bölümü ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.