13 Temmuz 2020 Pazartesi

2020 Yılı YÖKDİL 2. Sınavı Başvuru Ve Sınav Ne Zaman? 2020 Yılı YÖKDİL Hangi Dillerde Yapılacak?


YÖKDİL 2 için başvuru ve sınav tarihi belli oldu. Aralık Ayında yapılacak YÖKDİL 2 Başvuruları Ekim ve Kasım Aylarında yapılacak. ÖSYM tarafından yayınlanacak Başvuru Kılavuzu’nda daha geniş bilgiye erişebileceksiniz.

Akademik kariyer için Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavını bekleyen vatandaşların gireceği YÖKDİL sınavının 2. ayağı önümüzdeki aylarda yapılacak.

ÖSYM tarafından her yıl 5 kez olmak üzere organize edilen YÖKDİL sınavı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koronavirüs sebebiyle belirlenen sınav tarihi değiştirmek zorunda kalmıştı.

YÖKDİL Sınavı Hangi Alanlarda Yapılıyor?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı ”Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacak.

YÖKDİL Sınavında Adaylara Kaç Soru Sorulur? Sınav Süresi Kaç Dakikadır?

YÖKDİL Sınavında adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulur ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilir.

YÖKDİL Sınavı Hangi Tarihte?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2020-YÖKDİL/2) 13 Aralık 2020 tarihinde yapılacak. Başvurular 21 Ekim-2 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacak. Geç Başvuru tarihi 9 Kasım 2020 olarak belirlendi. Sonuçlar 14 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak.


YÖKDİL Sınavı Hangi Dillerde Yapılacak?

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.

YÖKDİL Sınavına Nasıl İtiraz Edilir?

Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. 

Kamuajans.com/ÖZEL

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star Dizisi Babil Yeni Sezon Ne Zaman? Babil 11. Yeni Bölüm Fragmanı Yayınlandı Mı?

Babil dizisinin 10. bölüm ekrana geldi. Kadrosunda ünlü oyuncuları bulunduran Babil’in ilk bölümleri seyricilerden tam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir