2020 KYK Burs Müracaatı Nasıl Yapılır? 2020 - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

2020 KYK Burs Müracaatı Nasıl Yapılır? 2020


Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvurusu ile yurt başvurusu için bekleyiş devam ediyor. Üniversite okumaya hak kazanan ve KYK burs ile yurt hizmetlerinden faydalanmak isteyen öğrenciler 2020 KYK başvurusunun başlamasını bekliyor. 2020 KYK başvuruları yine E-Devlet üzerinden kabul edilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, sosyal medya üzerinden 2020 KYK ile ilgili bir açıklama yayınladı. O açıklamaya göre; ”GSB Yurtları, öğrenim kredileri ve burs başvuruları ile ilgili gelişmeler sosyal medya hesaplarımız ve Web sitemizde duyurulacaktır. Farklı kaynaklara itibar etmeyiniz. Yurt başvuru tarihleri Yükseköğretim Kurulu ve Bilim Kurulu’nun kararları doğrultusunda belli olacaktır.” denildi.

KYK Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrencilerin ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgilerini sisteme girmeleri gerekmektedir. Bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs veriliyor. Durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HÜRRİYET, KADINLAR İÇİN O TARİHİ UZATTI

Kadınların istihdamına önem vererek her alana kadın eli değmesini sağlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir