2020 KPSS Ön lisans sınav giriş belgeleri açıklandı! ÖSYM giriş belgesi sorgulama ekranı! KPSS Ön lisans ne zaman? - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Ekim 2020 Cumartesi

2020 KPSS Ön lisans sınav giriş belgeleri açıklandı! ÖSYM giriş belgesi sorgulama ekranı! KPSS Ön lisans ne zaman?


Kamu kurumunda çalışmak isteyen binlerce lisans adayı salgın sonrası düzenlenen KPSS’ye katılmıştı. Kendilerine sıra gelen ön lisans mezunları ise KPSS giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. ÖSYM bugün yaptığı duyuru ile KPSS ön lisans sınav giriş yerlerinin belli olduğunu duyurdu. ÖSYM giriş belgesi sorgulama ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Devlet kurumunda çalışmak isteyen binlerce aday ÖSYM’den KPSS hakkında yapacağı açıklamaları bekliyor. ÖSYM’den son yapılan açıklama ile KPSS Ön lisans düzeyi için sınav giriş yerlerinin açıklandığı öğrenildi.

ÖSYM’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

2020-KPSS Ön Lisans Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Ön Lisans (2020-KPSS Ön Lisans) sınavına katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 14 Ekim 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Ön Lisans Sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.
KKTC’de ise 25.10.2020 tarihinde yaz saati uygulaması sona erecek olup Lefkoşa’da sınava girecek adaylar, saat 09.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS Ön lisans sınav giriş yerlerini sorgulama ekranı için tıklayınız.

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öğretmenlerin sorunları TBMM’de gündeme taşındı

Ankara Milletvekili Yıldırım Kayanın açıklaması şu şekilde; TBMM Genel Kurulunda öğretmenlerimizin sorunlarını gündeme taşıdım.Öğretmenlere 3600 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir