2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Salgın Sonrası Okula Uyum Kılavuzu ve Etkinlikler - Vatan Kocaeli Gazetesi
29 Ekim 2020 Perşembe

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Salgın Sonrası Okula Uyum Kılavuzu ve Etkinlikler


MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, salgın sürecinde okula uyumu kolaylaştırmak ve hastalıktan korunma konusunda, uzmanlarca hazırlanan bilgilendirmeleri içeren, okula uyum kılavuzu ve etkinlikler rehberini hazırladı ve yayınladı.

Kılavuzda virüsün neden olduğu COVID-19 hastalığı ve bu hastalıktan korunma yollarına ilişkin genel bilgilerin yanı sıra öğrencilerin salgın sonrasında okula uyum sağlamalarında ve okulda hastalıktan korunma konusunda yürütülecek çalışmalarda okul çalışanları, aileler ve öğrencilerin üzerine düşen görev ve sorumluluklar yer almaktadır.

Kılavuzda okulun olağan işleyişine dönmesi için yapılan bilgilendirmelere ek olarak çocuk ve gençlerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak oyun tabanlı okul öncesinde 12, ilkokulda 16 ve ortaokulda 15 etkinliğe yer verildi. Lise öğrencileri için de “psikolojik sağlamlığa” hizmet eden 8 örnek etkinlik önerildi.

Salgın (Covid-19) Sonrası OKULA UYUM KILAVUZU VE ETKİNLİKLER“e buradan ulaşabilirsiniz.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gençler Neden Memur Olmak İstiyor ? – Vatan Kocaeli

Türkiye’de ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu milyonlarca genç atanmak için adeta can atıyor ve bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir