2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Öğretmenlerin Eylül Dönemi Seminer, Uzaktan Eğitim Çalışma Planı ve Tarihleri - Vatan Kocaeli Gazetesi
28 Ekim 2020 Çarşamba

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Öğretmenlerin Eylül Dönemi Seminer, Uzaktan Eğitim Çalışma Planı ve Tarihleri

Kamuajans – Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenlerin 2020 Ağustos, Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programı detayları belli oldu.

Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları, 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başladı ve 31 Ağustos 2020 tarihine kadar devam etti 

31 Ağustos’tan sonra 21 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan eğitimle süreç devam etti ve sonrasında ilkokul 1. sınıflar ile okul öncesi için yüz yüze eğitim başladı. Dİğer kademeler uzaktan eğitim yoluyla derslerine devam ediyorlar..

Öğrencilerin eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına yönelik olarak MEB tarafından hazırlanan ve sarmal yapıdaki konu ve kazanımlardan oluşan eğitim programı ile materyalleri, elektronik ortamda yayınlanacak. Program ve materyaller doğrultusunda eğitim süreci, zümre öğretmenlerince planlanıp uygulanacak.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1 inci sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-04Eylül 2020 tarihleri arasında uyum eğitimleri gerçekleştirilmesi planlanıyordu fakat salgının gidişatı bu planı skteye uğrattı.

Öğretmenlerin 2020 Ağustos Dönemi Mesleki Çalışma Programı  Üst Yazı ve Eki

MEB’e bağlı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce Uzaktan Eğitim Çalışma Planına ilişkin illere yazı gönderildi. Yazıya göre, 31 Ağustos-18 Eylül’de eğitim kurumu yöneticileri, uzaktan eğitim planlamasını da dikkate alarak, çalışma planını uygulamak üzere tüm öğretmenlerin haftanın her günü okulda bulunmaları yerine belli sayıda öğretmen veya alan zümresinin dönüşümlü olarak eğitim kurumunda bulunmasını sağlayacak.

Uzaktan Eğitim Çalışma Planı için tıklayınız

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MEB Açıkladı; Bu Derslerden Sınav Yapılmayacak!

İlgili yazıya göre bazı derslerden sınav yapılmayacak. İşte MEBin açıkladığı o dersler: *Görsel Sanatlar *Müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir