2018 Masterchef Türkiye şampiyonu kim oldu? Masterchef Uğur Kardaş kimdir? - Vatan Kocaeli Gazetesi
26 Kasım 2020 Perşembe

2018 Masterchef Türkiye şampiyonu kim oldu? Masterchef Uğur Kardaş kimdir?Her bölümü başka heyecana sahne olan MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünde Çanakkale heyecanı yaşandı. Duygusal anların yaşandığı programda yarışmacılar şehitliği gezdikten sonra Çanakkale yöresine ait yemekler yapıldı. MasterChef’in bu bölümünde 2018 MasterChef Türkiye şampiyonu Uğur Kardaş konuk oldu. Seyirciler ise Uğur Kardaş’ın kim olduğunu merak ediyor. Peki, 2018 Masterchef Türkiye şampiyonu kim oldu? Masterchef Uğur Kardaş kimdir? Ayrıntılar haberde.

2018 MASTERCHEF TÜRKİYE’Yİ KİM KAZANDI?

Şeflerin oylamasıyla an be an puanlanan final etabında, Uğur ve Kerem belirli bir noktaya kadar eşit puanlarla hareket etti. Son olarak ise Kerem ve Uğur canlı yayında imza yemeklerini yaptı. O ana kadar yarışma boyunca öğrendiklerinin bir ifadesi olacak olan son yemek, sunumuyla ve tadıyla en iyi puanı almak için yarıştı.

Kerem’in 47, Uğur’un 44 puana sahip olduğu an itibariyle imza yemekleriyle değerlendirilmeye başlanan yarışmacılar, son puanlarını aldılar.
Buna göre, imza yemeğiyle birlikte Kerem 68, Uğur ise 69 puan alarak yarışmayı tamamladı.

Böylece Uğur Kardaş, Masterchef 2018’de 100 bin liralık büyük ödülü kazanan isim olarak şampiyonluk unvanını elde etti.

MASTERCHEF UĞUR KİMDİR?

derede boğulmaya hiç niyetim yok. Ben daha çok inanıyorum bu işe ve Masterchef ben olacağım’ sözleriyle final akşamı ne kadar iddialı olduğunu gözler önüne seren Masterchef Uğur, 1996 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi.

Temel eğitimini Çanakkale’de tamamlamasının ardından Akdeniz Üniversitesi’nde üniversite eğitimini gerçekleştiren Uğur Kardaş, bir dönem memleketi Çanakkale’de ‘Uğur Chef’in Mutfağı’ adı altında mekan girişiminde bulunmuştur. Ancak daha sonra kariyerini farklı restoranlarda ilerletmek istediği için Türkiye’nin en ünlü steak restoranlarından birinde Executive Chef görevinde bulunmuştur.

Türk ve yabancı ülkelerin mutfağına ilgi duyan Masterchef Uğur, aynı zamanda motosiklet tutkusuna sahiptir.

2018 Masterchef Türkiye şampiyonu kim oldu? Masterchef Uğur Kardaş kimdir?

YAZAR: Dilara Akkoyun

Kocaeli Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hekimoğlu 26. Bölüm full izle! Kanal D ile Hekimoğlu 26. Bölüm tek parça HD izle

HEKİMOĞLU 26. BÖLÜM ÖZETİ Hekimoğlu, yıllar önce kaybettiği bir vakayla aynı semptomları gösteren hastanın peşine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.