1915 Çanakkale Köprüsü Projesi İle Bursa'da Arsa Fiyatları Yüzde 107, Tarla Fiyatları Yüzde 100 Zamlandı! - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

1915 Çanakkale Köprüsü Projesi İle Bursa’da Arsa Fiyatları Yüzde 107, Tarla Fiyatları Yüzde 100 Zamlandı!Pandemi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insanların tercihlerini değiştirirken özellikle de emlak ve gayrimenkul yatırımı yapan kişilerin tercihlerinde son derece belirgin değişiklikler yaşandı. Hem vatandaşların artık arsa ve tarla yatırımına ağırlık vermesi hem de 1915 Çanakkale Köprüsü projesi ile bölgede ulaşımın kolaylaşacak olması arsa ve tarla fiyatlarının uçuşa geçmesine neden oldu.

Yapımı tamamlandığı anda çok sayıda rekora imza atacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü projesinin inşaatına tüm hızı ile devam ederken bölgedeki gayrimenkul fiyatları da artış gösteriyor. Proje ile beraber gayrimenkul fiyatları da yükselirken projenin güzergahı üzerinde bulunan arsaların satış fiyatlarında yüzde 107 oranında, tarlaların fiyatlarında ise yüzde 100 oranında zam geldiği belirtiliyor. 

YENİ PROJE YATIRIMCILARIN İŞTAHINI KABARTTI, ZAM HABERLERİ ÜST ÜSTE GELDİ! 

Endeksa tarafından açıklanan son verilere göre Çanakkale’de konut fiyatlarına son 1 senelik zaman dilimi içerisinde yüzde 51 oranında zam gelirken konut imarlı arsa fiyatlarında bu artış oranı yüzde 107 oranında gerçekleşti. Bölgede yer alan tarla,  bağ ve bahçelerin satış fiyatlarına ise yüzde 100 oranında zam geldi. 

Gelen zamların ardından Çanakkale genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 901 liraya yükselirken ortalama konut satış fiyatı ise 322 bin 111 liraya ulaştı. Çanakkale’de yer alan arsaların metrekare ortalama satış fiyatı 596 liraya ulaşırken arazi metkerare ortalama satış fiyatı ise 40 liraya yükseldi. 

Emlak365.com

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprem Sonrası DASK Talebi Arttı! Deprem Riski Yüksek Olan İlçeler Sigortalanma Oranını Arttırdı

Her gün yeni bir deprem haberi ile sarsılmaya devam eden Türkiye kentsel dönüşüm projeleri ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.