"19 Eylül muhtarlar günü kutlu olsun" -  Vatan Kocaeli - Vatan Kocaeli Gazetesi
30 Ekim 2020 Cuma

“19 Eylül muhtarlar günü kutlu olsun” –  Vatan Kocaeli


Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer 19 Eylül Muhtar günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer 19 Eylül Muhtar günü dolayısıyla yayınladığı mesajda;

19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı resmî gazete yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim günü ülkemizde Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir.

Millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil eden muhtarlık fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir.

Demokrasimizin yapı taşını oluşturan değerli muhtarlarımız iyi ve kötü günlerde hemşehrilerimizin yanında olmanın yanı sıra seçilmiş oldukları köy ve mahallelerimizdeki ihtiyaç ve talepleri de tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi gibi önemli bir görevi de üstlenmektedirler.

Hem Milletimizi hem de Devletimizi temsil etmek gibi bu önemli sorumluluğu üstlenen Değerli Muhtarlarımız hemşehrilerimizle kamu arasında da köprü vazifesi oluşturarak talep ve önerileriyle sorunların çözümüne önemli katkı sunmaktadırlar.

Gölcük Belediyesi olarak değerli muhtarlarımızla mahallelerimizde yaşanan sorunların çözümü noktasında dün olduğu gibi gelecekte de mesai mefhumu gözetmeksizin diyalog halinde olacağımızı vurgulayarak bu müstesna günlerini can-ı gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum dedi.

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıldırım ailesinin acısı büyük –  Vatan Kocaeli

Büyütmek için resme tıklayın Kocaeli’nin ünlü Televizyoncusu Abdullah Yıldırım ve Nadir, Selami Yıldırımın anneleri Remziye Yıldırım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.