18 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı mı? 18 Ekim koronavirüs tablosu son durum nasıl? Güncel hasta ve vefat sayısı kaç? - Vatan Kocaeli Gazetesi
29 Ekim 2020 Perşembe

18 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı mı? 18 Ekim koronavirüs tablosu son durum nasıl? Güncel hasta ve vefat sayısı kaç?


Sağlık Bakanlığı her gün güncel Türkiye koronavirüs tablosunu açıklıyor. Açıklanan koronavirüs tablosu sayesinde Türkiye’nin salgın karşısında son durumu da belli oldu. Günlük olarak açıklanan koronavirüs tablosu 18 Ekim az önce açıkladı. Açıklanan son tabloya göre güncel veriler haberimizde

Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde gündeme bomba gibi düşen koronavirüs salgınına ilişkin son rakamlar merak konusu oldu. Dünyayı ters düz eden koronavirüs salgınında vaka ve vefat sayıları günün en çok merak edilenleri arasında. Bakan Koca az önce sosyal medya hesabı üzerinden 18 Ekim koronavirüs verilerini paylaştı.

18 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

18 Ekim koronavirüs tablosu az önce açıkladı. Bakan Koca, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Bugün 1.500’den fazla iyileşen hastamız var. Yeni tespit edilen 1.815 hastamız var. Ağır hasta sayısı durağan seyrine devam ediyor. Aktif ve ağır hasta sayılarını azaltmak zorundayız. Tedbirlere uyarak mücadeleyi güç birliği ile sürdürmeye devam edelim”

SALGINDA SON DURUM

Bakan Koca’nın açıkladığı verilere göre son 24 saatte 101.403 kişiye test yapıldı. 1.815 yeni vaka sayısı olarak açıklanırken, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 72 olarak ifade edildi. İyileşen hasta sayısı ise 1.504 olarak tabloda yer aldı.

17 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

17 Ekim koronavirüs tablosundaki son gelişmeler şu şekilde..

17 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Her akşam güncel verileri paylaşan Koca, 17 Ekim koronavirüs tablosuna ilişkin “Bugün yapılan testlerde 1.723 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayısını düşürecek olan hastalığın bulaş yollarını engellemektir. Bunun için şuan en önemli silahımız tedbirlere birlikte uymak. Tedbirlere uyarsak kazanan biz olacağız” ifadesini kullandı.

Son Güncelleme: 18.10.2020 19:20

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ölüm oranını yüzde 47 düşürdüğü söylenen ilaç Türkiye’de salgının başından beri kullanılıyor

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap aspirin kullanımı hakkında açıklamalarda bulundu. Azap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir