125 Bin TL'lik sorunun cevabı ne? Kim Milyoner Olmak İster? Sorusu - Vatan Kocaeli Gazetesi
24 Kasım 2020 Salı

125 Bin TL’lik sorunun cevabı ne? Kim Milyoner Olmak İster? SorusuATV’nin vazgeçilmez yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? 14 Kasım Cumartesi yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile yayınlanan yarışmada yarışmacıya NASA, astronot Johm Young’ı 1965’te uzaya giderken..

ATV’nin vazgeçilmez yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? 14 Kasım Cumartesi yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile yayınlanan yarışmada yarışmacıya NASA, astronot Johm Young’ı 1965’te uzaya giderken hangisini uzay mekiğine izinsiz soktuğu için sorguya çağırmıştır? sorusu soruldu.

Kim Milyoner Olmak İster? 2 Ağustos 2011 tarihinden beri Atv’de yayımlanan yarışma programı Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulmaktadır. “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programı Cumartesi akşamları saat 20.00’de izleyicileriyle buluşmaktadır.

Soru: NASA, astronot Johm Young’ı 1965’te uzaya giderken hangisini uzay mekiğine izinsiz soktuğu için sorguya çağırmıştır?

A- ŞEKERLEME KAPLI MISIR PATLAĞI

B- DANA ETLİ SANDVİÇ

C- AHUDUDULU HALKA DONUT

D- BERGAMOT AROMALI BUZLU ÇAY

CEVAP: B- DANA ETLİ SANDVİÇ

5 Ocak’ta 87 yaşında hayatını kaybeden John Young, Apollo 16’daki ay yürüyüşleri ve ilk uzay mekiği görevinin komutanı rolü ile ünlüyken, NASA astronotu da sinsi bir hareketle, küçük bir skandalla hatırlanıyor: uzaya konserve sığır sandviçini kaçırmak.

YAZAR: Kerim Ellibeş

Kocaeli Anadolu Lisesi ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MasterChef 24 Kasım Salı 107.Bölüm Fragmanı İzle!

MasterChef Türkiye 107.Bölüm Fragmanı İzle! 24 Kasım Salı….MasterChef Türkiye yeni hafta heyecanı devam ediyor. 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.