10 Kasım Resmi Tatil Midir? 10 Kasım Atatürk'ün Ölüm Yıldönümü Hangi Gün? 2020 Yılı 10 Kasım Hangi Güne Denk Geliyor? - Vatan Kocaeli Gazetesi
27 Ekim 2020 Salı

10 Kasım Resmi Tatil Midir? 10 Kasım Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü Hangi Gün? 2020 Yılı 10 Kasım Hangi Güne Denk Geliyor?


Ülkemize yaptığı hizmetler işgal altıdaki topraklarımızın kurtulmasında verdiği milli mücadele ile kalplerimizde tahtına yerleşmiş olan İlk Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Mustafa Kemal’in ebediyete uğurlanışının 82.yıl dönümüde bu yıl yine ebedi istirahatgahında törenler uygulanması bekleniyor.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının bu yıl 82. yıl dönümünü tüm yurtta saygı duruşu ve dualarla anacağız. Her yıl 10 Kasım itibarıyla sabah saat 09.05’te tüm yurtta yas ilan edilerek bayraklar yarıya indirilir ve Ata’ya karşı saygı duruşunda durulur. Bu yıl büyük topluluklar halinde Anıtkabire ziyaretlerin yapılması beklenmiyor. Koronavirüs sebebiyle daha sakin bir anma töreni düzenlenmesi muhtemel görülüyor.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü önümüzdeki aylarda ölüm yıl dönümünde anacağız. Ulu öndermizi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu yıl 82. ölüm yıl dönümü yurtta yine saat sabah 09.05 itibarıyla yine siren sesleri ve Ata’yı yadederek geçecek.

Okullarda ve resmi kurumlarda yapılan resmi törenlerinde bu yıl yapılmama olasılığı bulunuyor. Henüz belli olmamasına rağmen önümüzdeki aylarda koronavirüsün yeni dalgalarının oluşması halinde tedbirler alınması muhtemel görünüyor.

10 KASIM TATİL Mİ?

Her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım tatil olmayacak. Saat 09.05’te tüm yurtta sirenler çalacak ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk adına saygı duruşunda bulunularak sonrasında okullarda Atatük’ü yad eden metinler öğrenciler tarafından okunacak.

10 KASIM’DA HANGİ ORGANİZASYONLAR YAPILACAK?

10 Kasım’da Atatürk’ün ebedi istihgaratı Anıtkabir ziyaret edilir ve burada Atatürk’ü anma programları düzenlenir. Öte yandan başkent Ankara’da devlet erkanı, kuvvet komutanları ve siyasi parti liderlerinin katılımıyla resmi tören düzenlenmektedir. Anıtkabir’deki törende ise saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın ardından mozoleye çelenk bırakılır.

10 Kasım resmi tatil değildir.

Vatan Kocaeli Gazetesi

YAZAR: Fatih Saçak

Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Memur-Sen’den SGK Başkanı Yılmaz’a Ziyaret

SGK binasında gerçekleşen ziyarette gündeme ilişkin konular ele alındı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir