14 Temmuz 2020 Salı

1 Haziran’da açılacak spor salonlarıyla ilgili normalleşme detayları belli oldu


İçişleri Bakanlığı, “restoran, lokanta kafe vb. İşyerleri, park, piknik alanları, mesire yerleri, giyim pazarları ve spor salonları” hakkında 81 Şehir Valiliğine genelge gönderdi.

Genelgeye göre yeni tipkoronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Heyetinin teklifleri, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, direktifleri yönünde; salgının cemiyet sıhhati ve kamu kumpası açısından oluşturduğu tehlikeyi idareme, yalıtımı temin etme, mesafeyi koruma ve yayılım süratini hakimiyet altında yakalama emeliyle bir hayli temkin kararı alınarak uygulamaya geçildiği belirtildi.

SPOR SALONLARI 1 HAZİRAN’DA HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR

Faaliyetleri geçici zamanlığına durdurulan yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb. firmalar 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle tanımlanan kaideler dâhilinde saat 22.00’a kadar; spor merkezleri/kuruluşlarının 24.00’a kadar hizmet vermeye başlayacak.

UYMAYANA CEZA VAR

Belirtilen önlemlere ve kaidelere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Yasasının 282 nci maddesi gereğince yönetimsel para cezası verilmesi, tersliğin vaziyetine göre Yasanın alakalı maddeleri gereğince harekât yapılacak. Mevzusu kabahat teşkil eden tavırlara ait Türk Ceza Yasasının 195 inci maddesi kapsamında lüzumlu adli harekât başlatılacak.

1 Haziran'da açılacak spor salonlarıyla ilgili normalleşme detayları belli oldu

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran’da açılacak restoran, lokanta, kafe gibi iş yerleri ile alakalı yeni genelge yayınladı

Son Dakika: 1 Haziran’da açılacak kahvehanelerde; iskambil, okey, tavla oynanamayacak

1 Haziran’dan itibaren sahil ve parklarda yasak kalkacak, mangal yasağı devam edecekYAZAR: Vatan Kocaeli Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 MSÜ Ön Başvuru Sonuçları Açıklandı!

* MSÜ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ… 2020 ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİN SÜRECİ1. MSB Milli Savunma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir