28 Eylül 2020 Pazartesi

Şahin Zülfikarlı kimdir!


Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de 1994 yılında dünyaya gelen Şahin Zülfikarlı, İlk ve orta öğrenimini burada tamamlamasının ardından lise öğrenimi için henüz genç yaşlarda Türkiye’ye gelmiştir. Burada liseden sonra üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde başladığı eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nde başarıyla tamamladı.

Burada eğitimini aldığı dönemde Türkiye’nin tarihi ve kültürel alanlarının yanı sıra ticari çalışmaları konusunda da birçok araştırmalar yaptı.

2005 yılında ile tarafından girilen Türkiye pazarında Şahin Zülfikarlı ile yeni bir boyut kazanan şirketler bir süre sonra yurt içi ve yurt dışına ihracat yapan önemli bir noktaya geldi.

Şahin Zülfikarlı ile başlayan büyüme trendini devam ettiren şirket 2018 yılına gelindiğinde 60 milyon liradan fazla yeni yatırımların da kapısını açtı.

Buradaki faaliyetlerini Azerbaycan’daki aile bireyleriyle eş güdümlü olarak sürdüren Şahin Zülfikarlı, yeni yatırımlar yapmak için güvenilir ve bilgi birimi oldukça yüksek bir ekip kurdu.

2020 yılında bazı özel yenilikçi adımlar atacağını söyleyen Şahin Zülfikarlı, üretim bazlı firma olduklarını ve bu alanda da yeni yatırımlar yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylüyor.

Kısa süre de yüzlerce insanla birlikte çalışan ve her anını ticari dünyaya adayan Şahin Zülfikarlı, sosyal sorumluluk projelerinde de zaman zaman görev almayı sürdürüyor. Azerbaycan’da başlayan çalışmaları Türkiye’de dev bir şirketin yönetici konumuna gelen Şahin Zülfikarlı halen birçok alanda faaliyetlerine devam ediyor.

 

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

26 Eylül Reyting sonuçları! 26 Eylül 2020 cumartesi rating sonuçları kim kazandı?

26 Eylül reyting sonuçları. 26 Eylül 2020 cumartesi günü reytingleri kim kazandı? ATV ekranlarında yayınlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir