28 Eylül 2020 Pazartesi

Aksaray’da kuzenini öldüren şahıs tutuklandı


Aksaray’ın Eskil ilçesi Merkez Semti Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir park alanında dün akşam saatlerinde, Hurşit U. 41 ile amcaoğlu Hakan U. 32 arasında münazara çıktı. Kavganın kısa zamanda münazaraya dönüşmesi üzerine Hakan U. ruhsatsız silahla kuzeni Hurşit U.’ya 3 el ateş etti. Etraftaki yurttaşların silah sesini dinlemesi üzerine gidişat polis ve sıhhat takımlarına bildirildi. Vaka yerine gelen 112 Acil Dayanak takımları ağır yaralanan kişiye ilk müdahaleyi vaka yerinde yaptı. Yaralı kişi daha sonra ambulansla Eskil İlçe Devlet Sağlık Kurumuna kaldırılırken, burada yapılan müdahalenin ardından Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumuna sevk edildi. Hurşit U., sağlık kurumunda yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Aksaray'da kuzenini öldüren şahıs tutuklandı Hadiseyi reelleştiren kuzen Hakan U. ise Eskil İlçe Emniyet Müdürlüğüne silahla beraber teslim oldu. Hakan U. emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı duruşmaca hapsedilerek cezaevine sevk edildi. Aksaray'da kuzenini öldüren şahıs tutuklandı

YAZAR: Ahmet Fırat

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Bursa Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 Mezunu. Vatan Kocaeli Gazetesi editörü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yakamoz yılmaz

Yakamoz Yılmaz’a silahlı saldırı

Dün akşam saatlerinde Bursa’nın Görükle Mahallesi’nde Yakamoz Yılmaz lakabıyla bilinen Yılmaz Aslankılıç’a kimliği bilinmeyen bir şahıs tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Yılmaz Aslankılıç olay yerinde hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir